Altra má v trailovom svete viacero modelov, ktoré si našli veľmi silnú skupinu fanúšikov. Lone Peak je legenda medzi turistami, diaľkovými chodcami a backpackermi. Olympus je maximálne tlmená voľba pre dlhý pohyb v prírode. A medzi nimi stojí modelová rada Altra Timp.
Najaktuálnejšou generáciou je Altra Timp 6.
Vo VEREDAsport v Považskej Bystrici vnímame Altra Timp 6 ako veľmi zaujímavý kompromis medzi prirodzenosťou, tlmením, trailovým gripom a použiteľnosťou na viac typov pohybu v prírode.
Nie je to tak nízky a kontaktnejší model ako Lone Peak. Nie je ani tak maximálne tlmený a robustnejší ako Olympus. Timp 6 je niekde medzi nimi. Ponúka viac tlmenia a komfortu než Lone Peak, ale stále pôsobí svižnejšie, ľahšie a viac bežecky než Olympus.
Altra Timp 6 môže dávať veľký zmysel na:
Ak hľadáte Altra Timp 6 na Slovensku, tlmenú trailovú obuv s nulovým dropom, obuv na trail, turistiku a dlhý pohyb v prírode, alebo chcete porovnať Altra Timp 6 vs. Altra Lone Peak, Altra Olympus, HOKA Challenger alebo HOKA Speedgoat, vo VEREDAsport vám s výberom radi pomôžeme.
Modelová rada Altra Timp je známa tým, že spája viac tlmenia s prirodzenejším Altra pocitom.
Altra je značka, ktorá je typická tromi vlastnosťami:
Timp tieto vlastnosti zachováva, ale pridáva k nim vyššiu úroveň pohodlia a ochrany pod chodidlom.
Kým Altra Lone Peak je skôr prirodzenejší, nižší a turisticko-trailový model, Altra Timp 6 ponúka mäkší a ochrannejší pocit pri dlhšom pohybe. Kým Altra Olympus 6 je najviac tlmená a najkomfortnejšia voľba, Timp 6 pôsobí svižnejšie a športovejšie.
Vo VEREDAsport by sme model Timp 6 opísali ako tlmenú trailovú obuv pre ľudí, ktorí chcú prirodzenejší Altra koncept, ale nechcú ísť do úplne nízkeho modelu typu Lone Peak ani do mohutnejšieho Olympusu.
Altra Timp 6 je trailová bežecká obuv určená na dlhšie trailové behy, každodenný pohyb v prírode, ľahší až stredne náročný terén, rýchlu turistiku, speed hiking a kombináciu behu s chôdzou.
Najlepšie sa hodí na:
Timp 6 nie je iba bežecká topánka na krátky trail. Je to model, ktorý si postupne našiel využitie aj medzi ľuďmi, ktorí veľa chodia, trávia dlhé hodiny v prírode a nechcú ťažkú turistickú obuv.
Modelová rada Timp vznikla primárne ako trailová bežecká obuv. Časom ju však začali používať aj ľudia mimo čisto bežeckého sveta.
Dôvod je jednoduchý.
Timp ponúka kombináciu, ktorá je veľmi zaujímavá aj pre turistov a ľudí na dlhší pohyb:
Preto sa Altra Timp začala používať aj na:
Nie je to klasická pevná turistická obuv. Ale pre ľudí, ktorí nechcú vysokú topánku, nechcú ťažký kožený model a chcú sa hýbať svižne, môže byť Timp 6 veľmi dobrá voľba.
Altra Timp 6 najlepšie poslúži ľuďom, ktorí chcú prirodzenejší trailový model s vyšším komfortom.
Odporúčame ju najmä pre:
Vo VEREDAsport ju vieme odporučiť zákazníkovi, ktorý povie:
„Chcem Altru, ale Lone Peak je na mňa málo tlmený.“
„Olympus je pohodlný, ale chcem niečo svižnejšie.“
„Chcem trailovú topánku na beh aj turistiku.“
„Potrebujem viac priestoru pre prsty.“
„Chcem nulový drop, ale s komfortnejším tlmením.“
„Chodím rýchle výlety, štrk, lesy a ľahší horský terén.“
Pre takéhoto zákazníka môže byť Altra Timp 6 veľmi dobrý stred medzi Lone Peak a Olympus.
Altra Timp 6 nie je univerzálny model pre každého.
Nemusí byť najlepšou voľbou pre ľudí, ktorí:
Pri modeli Timp 6 je dôležité vysvetliť najmä nulový drop. To znamená, že päta a špička sú v rovnakej výške. Pre veľa ľudí je to prirodzenejší a príjemný pocit, ale pri náhlom prechode môže viac zaťažiť lýtka, achilovky a chodidlá.
Preto vo VEREDAsport odporúčame prechod na Altra modely robiť postupne.
Model: Altra Timp 6
Kategória: trailová bežecká obuv
Určenie: trailový beh, dlhšie výbehy, celodenný trailový pohyb, hiking, rýchla turistika
Povrch: les, štrk, poľné cesty, spevnený trail, ľahší až stredne náročný horský terén
Došľap: neutrálny
Drop: 0 mm
Stack height: približne 30 mm
Tlmenie: vysoké
Medzipodrážka: Altra EGO™ MAX
Podrážka: Vibram® Megagrip
Zvršok: Soft Rolled Mesh s vysokým podielom recyklovaného materiálu podľa produktovej špecifikácie
Fit: Standard FootShape™
Podpora: neutrálna
Hmotnosť pánskej verzie: približne 324,6 g
Vhodné pre: trailový beh, dlhšie výbehy, hiking, rýchlu turistiku, štrk, lesné cesty, zmiešaný terén
Menej vhodné pre: asfalt, ťažký batoh v náročných horách, extrémne technický trail, ľudí nezvyknutých na nulový drop
Altra Timp 6 má 0 mm drop.
To znamená, že päta a špička sú v rovnakej výške. Topánka nenakláňa telo dopredu a umožňuje prirodzenejšie postavenie chodidla.
Pre ľudí, ktorí sú na Altru zvyknutí, je to často hlavný dôvod, prečo značku vyhľadávajú. Pri dlhom pohybe môže byť pocit rovnej platformy veľmi príjemný.
Treba však povedať aj druhú stranu.
Ak ste celý život chodili alebo behali v topánkach s vyšším dropom, nulový drop môže byť pre telo zmena. Lýtka, achilovky a chodidlá môžu pracovať inak než v klasickej obuvi.
Preto odporúčame:
Nulový drop nie je automaticky lepší pre každého. Je to iný koncept. A práve preto je dobré si ho vyskúšať osobne.
Altra Timp 6 používa Standard FootShape™ tvar.
To znamená, že stále ponúka prirodzenejší priestor pre prsty než veľa klasických bežeckých topánok, ale nie je tak široká ako niektoré modely s Original FootShape™ tvarom.
V praxi to môže byť veľmi dobrý kompromis.
Pre ľudí, ktorým sú klasické trailovky úzke, môže Timp 6 priniesť príjemnejší priestor. Zároveň však nepôsobí až tak voľne ako niektoré najširšie Altra modely.
Timp 6 môže sedieť tým, ktorí chcú:
Pri dlhých trasách je priestor v špičke veľká výhoda. Prsty sa netlačia, noha má viac voľnosti a pri chôdzi alebo behu nepôsobí topánka zbytočne obmedzujúco.
Jednou z hlavných predností modelu Timp 6 je medzipodrážka Altra EGO™ MAX.
Táto pena má zabezpečiť pohodlie, mäkší došľap a dostatok ochrany pri dlhšom pohybe. Timp 6 tak nie je tvrdá a nízka trailovka. Je to model, ktorý má pod chodidlom viac komfortu.
To ocenia najmä ľudia, ktorí:
Za nás vo VEREDAsport je Timp 6 veľmi dobrým riešením pre zákazníkov, ktorí chcú tlmenie, ale nechcú stratiť svižnosť.
Veľkým plusom modelu Altra Timp 6 je podrážka Vibram® Megagrip.
Pri trailovej obuvi je podrážka zásadná. Nestačí, aby bola topánka pohodlná. Musí držať aj v teréne.
Vibram Megagrip pomáha pri pohybe na:
Timp 6 preto nie je iba pohodlná Altra s trailovým vzhľadom. Je to model, ktorý má serióznu podrážku na reálny pohyb v prírode.
Do hlbokého blata alebo veľmi technických skalnatých zbehov však existujú agresívnejšie a ochrannejšie modely.
Za nás vo VEREDAsport je Altra Timp 6 jeden z najzaujímavejších modelov značky Altra pre ľudí, ktorí nevedia, či ísť do Lone Peak alebo Olympus.
Najviac sa nám páči práve jej stredová pozícia.
Lone Peak je výborný na prirodzený pohyb, turistiku, cestovanie a ľahší trail. Ale niekomu môže prísť málo tlmený.
Olympus je veľmi pohodlný, mäkký a ochrannejší. Ale niekomu môže prísť príliš vysoký alebo mohutný.
Timp 6 stojí medzi nimi.
Ponúka viac tlmenia než Lone Peak, ale stále zostáva športovejší a svižnejší než Olympus. Má nulový drop, Vibram podrážku, pohodlnú penu a použiteľnosť na beh aj chôdzu.
Pre slovenské podmienky si ho vieme predstaviť na:
Nie je to topánka na všetko. Ale pre veľmi veľa bežných trailových a turistických použití dáva veľký zmysel.
Veľa zákazníkov bude porovnávať Altra Timp 6 s modelom Altra Lone Peak 9+.
Rozdiel je najmä v tlmení, charaktere a použití.
Altra Lone Peak 9+ je prirodzenejší, nižší a viac turisticko-backpackingový model. Má veľmi silné meno medzi diaľkovými turistami, cestovateľmi a ľuďmi, ktorí chcú kontakt s terénom a širokú špičku.
Altra Timp 6 je viac tlmená, komfortnejšia a viac trailovo-bežecká. Je lepšia pre ľudí, ktorí chcú Altra pocit, ale potrebujú viac ochrany pod chodidlom.
Vyberte Altra Lone Peak 9+, ak chcete:
Vyberte Altra Timp 6, ak chcete:
Zjednodušene: Lone Peak je prirodzenejší a turistickejší. Timp 6 je tlmenejší a viac bežecký.
Druhé veľmi dôležité porovnanie je Timp 6 vs. Olympus 6.
Altra Olympus 6 je maximálne tlmená, pohodlná a ochrannejšia. Je vhodná pre ľudí, ktorí chcú čo najviac komfortu na dlhé trasy, treky, backpacking a celodenný pohyb.
Altra Timp 6 je ľahšie pôsobiaca, svižnejšia a menej mohutná. Stále má vysoké tlmenie, ale nie je až tak „maximálna“ ako Olympus.
Vyberte Altra Olympus 6, ak chcete:
Vyberte Altra Timp 6, ak chcete:
Zjednodušene: Olympus je pohodlnejší a ochrannejší. Timp 6 je svižnejší a univerzálnejší na beh.
Pri porovnaní s HOKA treba povedať, že Altra a HOKA majú odlišnú filozofiu.
Altra stavia na nulovom drope, prirodzenejšom postavení chodidla a priestore pre prsty.
HOKA je viac o rocker geometrii, plynulom kroku, tlmení a ochrannejšom pocite.
K modelu Altra Timp 6 by sme z HOKA najčastejšie porovnávali:
HOKA Challenger 8 je univerzálna road-to-trail topánka. Hodí sa na asfaltové presuny, štrk, lesné cesty a ľahší trail.
V porovnaní s Timp 6 bude Challenger vhodnejší pre ľudí, ktorí často kombinujú asfalt a trail a nechcú nulový drop.
Altra Timp 6 bude vhodnejšia pre ľudí, ktorí chcú prirodzenejší Altra pocit, 0 mm drop, viac priestoru pre chodidlo a trailovejší charakter s Vibram podrážkou.
Vyberte Altra Timp 6, ak chcete:
Vyberte HOKA Challenger 8, ak chcete:
Zjednodušene: Challenger je viac cesta + ľahký trail. Timp 6 je viac Altra trail + turistika + prirodzenejší pohyb.
HOKA Speedgoat 7 je technickejšia horská trailová bežecká topánka. Je vhodná na dlhšie trailové behy, ultra, kamenistý terén a náročnejšie trasy.
Altra Timp 6 je prirodzenejšia, nulová a viac zameraná na kombináciu trailového behu, pohodlia a rýchlej turistiky.
Vyberte Altra Timp 6, ak chcete:
Vyberte HOKA Speedgoat 7, ak chcete:
Zjednodušene: Timp 6 je prirodzenejší a univerzálnejší na trail + turistiku. Speedgoat 7 je technickejší a viac horský.
HOKA Mafate 5 je výkonnostnejší a technickejší trailový model. Hodí sa viac na rýchlejší trail, horský terén a bežcov, ktorí chcú ochranu aj výkon.
Altra Timp 6 je menej agresívna a viac prirodzená. Viac osloví ľudí, ktorí chcú nulový drop, priestor pre chodidlo a pohodlie na beh aj chôdzu.
Vyberte Altra Timp 6, ak chcete:
Vyberte HOKA Mafate 5, ak chcete:
Zjednodušene: Timp 6 je viac prirodzený univerzál. Mafate 5 je viac výkonnostná horská trailovka.
Altra Timp 6 je primárne trailová bežecká obuv.
Ale v praxi má širšie použitie.
Vďaka tlmeniu, nulovému dropu, priestoru pre prsty a Vibram podrážke ju veľa ľudí môže používať aj ako ľahšiu turistickú alebo speed hikingovú obuv.
Vo VEREDAsport by sme ju označili ako trailovo-turistický univerzál s bežeckým základom.
To znamená:
Pri modeli ako Timp 6 je osobné skúšanie veľmi dôležité.
Má nulový drop, špecifický Altra tvar, vysoké tlmenie a trailovú podrážku. To môže byť pre jedného človeka výborná kombinácia, pre druhého nezvyk.
Vo VEREDAsport pri výbere riešime najmä:
Až podľa toho má zmysel povedať, či je Altra Timp 6 správna voľba.
Vo VEREDAsport nie sme len predajcovia, ktorí podajú krabicu.
Sme ľudia, ktorí športom reálne žijú. Beháme, chodíme na turistiku, lyžujeme, trávime čas v prírode a produkty, ktoré predávame, sa snažíme poznať aj z praktického pohľadu.
Pri výbere modelu ako Altra Timp 6 zákazníkovi nechceme iba povedať:
„Toto je nulová trailovka.“
Chceme zistiť, či je nulová trailová topánka vhodná práve pre neho.
Pre jedného zákazníka bude Timp 6 ideálna voľba medzi Lone Peak a Olympus. Pre iného bude lepšia HOKA Challenger. Ďalšiemu odporučíme HOKA Speedgoat. Niekto bude potrebovať pevnú turistickú obuv. A niekto zistí, že nulový drop pre neho zatiaľ nie je vhodný.
Naším cieľom nie je predať najdrahší model. Naším cieľom je odporučiť obuv, ktorá bude dávať zmysel vašim nohám, terénu, cieľom a spôsobu pohybu.
Vo VEREDAsport produkty nielen predávame, ale aj skúšame, testujeme a porovnávame.
Na našom Instagram účte VEREDAsport tvoríme videorecenzie, predstavenia modelov a praktické odporúčania, aby sme zákazníkom zjednodušili výber aj online.
Pri modeloch ako Altra Timp 6 je veľmi dôležité vysvetliť ľudskou rečou:
Zákazník tak nemusí vyberať iba podľa fotky alebo technických parametrov. Vie lepšie pochopiť, čo od modelu očakávať.
Veľké športové siete ako Decathlon alebo Sportisimo majú svoje miesto na trhu. Ponúkajú veľký sortiment, dostupnosť a množstvo kategórií.
Pri modeli ako Altra Timp 6 však nestačí podať krabicu.
Tu treba rozumieť tvaru chodidla, nulovému dropu, výške tlmenia, trailovému behu, turistike, batohu, dĺžke trás a tomu, ako sa zákazník reálne pohybuje.
Vo VEREDAsport zákazník nedostane anonymný prístup typu:
„Tu je regál, vyberte si.“
Dostane odborné a profesionálne poradenstvo s ľudským a individuálnym prístupom.
Poradí vám človek, ktorý športom žije, rozumie rozdielom medzi modelmi a vie odporučiť topánku podľa praxe, nie iba podľa cenovky.
Pri modeli Timp 6 odporúčame osobné skúšanie.
Preto si ju u nás vo VEREDAsport môžete osobne vyskúšať a v prípade potreby otestovať aj na bežiacom páse.
Bežiaci pás pomôže lepšie cítiť:
Pri porovnaní s modelmi Altra Lone Peak, Altra Olympus, HOKA Challenger alebo HOKA Speedgoat vie krátke rozchodenie alebo rozbehanie veľmi rýchlo ukázať, ktorý model vám dáva väčší zmysel.
Ak sa pýtate, kde kúpiť Altra Timp 6 na Slovensku, kde nájsť Altra Timp 6 v Považskej Bystrici, alebo kde vám poradia s výberom trailovej obuvi na beh, turistiku a dlhý pohyb v prírode, jednou z možností je VEREDAsport v Považskej Bystrici.
Pomôžeme vám porovnať:
Výber takejto obuvi nemusí byť náhoda. Dá sa urobiť rozumne, odborne a podľa toho, ako sa reálne pohybujete.
Altra Timp 6 je určená na trailový beh, dlhšie výbehy, celodenný trailový pohyb, hiking, rýchlu turistiku a ľahší až stredne náročný terén. Dá sa využiť aj na kombináciu behu a chôdze v prírode.
Áno, Altra Timp 6 môže byť vhodná na rýchlu turistiku, výlety, speed hiking a ľahší backpacking nalehko. Nenahrádza však pevnú vysokú turistickú obuv pri ťažkom batohu alebo veľmi náročnom horskom teréne.
Lone Peak 9+ je nižší, prirodzenejší a viac turisticko-backpackingový model. Timp 6 je viac tlmený, komfortnejší a viac trailovo-bežecký.
Olympus 6 je maximálne tlmený a pohodlnejší model na dlhé treky a celodenný pohyb. Timp 6 je svižnejší, menej mohutný a viac bežecky orientovaný.
Môže byť, ale treba myslieť na nulový drop. Ak začiatočník nikdy nepoužíval topánky s nulovým dropom, odporúčame postupný prechod a osobné skúšanie.
Nulový drop znamená, že päta a špička sú v rovnakej výške. Podporuje prirodzenejší postoj, ale môže viac zaťažovať lýtka a achilovky, ak naň človek nie je zvyknutý.
Najčastejšie by sme ju porovnávali s HOKA Challenger 8, HOKA Speedgoat 7 a pri technickejšom použití aj s HOKA Mafate 5. Challenger je viac road-to-trail, Speedgoat viac horský a ochrannejší, Mafate viac výkonnostný.
HOKA Challenger 8 je viac univerzálna road-to-trail topánka na asfalt, štrk a ľahší trail. Altra Timp 6 je viac trailová, má nulový drop, Altra fit a Vibram Megagrip podrážku.
Altra Timp 6 je prirodzenejšia, nulová a vhodná na trail aj rýchlu turistiku. HOKA Speedgoat 7 je technickejšia a ochrannejšia horská trailová obuv na náročnejšie trasy.
Áno, Altra Timp 6 si môžete vyskúšať vo VEREDAsport v Považskej Bystrici. V prípade potreby ju môžete otestovať aj na bežiacom páse, aby ste lepšie cítili veľkosť, šírku, nulový drop, tlmenie a celkový fit.
Altra Timp 6 je tlmená trailová bežecká obuv pre ľudí, ktorí chcú prirodzenejší Altra pocit, nulový drop, dobrý grip a viac komfortu než pri modeloch typu Lone Peak.
Je to model, ktorý najlepšie poslúži na:
Jej hlavné prednosti sú:
Nie je to topánka pre každého. Ak nie ste zvyknutí na nulový drop, potrebujete pevnú vysokú turistickú obuv, hľadáte extrémne technickú trailovku alebo chcete topánku primárne na asfalt, môže byť vhodnejší iný model.
Vo VEREDAsport v Považskej Bystrici vám Altra Timp 6 radi ukážeme, porovnáme s Altra Lone Peak, Altra Olympus, HOKA Challenger, HOKA Speedgoat alebo HOKA Mafate a pomôžeme vám vybrať obuv podľa toho, ako sa reálne pohybujete.
Bežecké, silové a strečingové tréningy vedené skúsenými trénermi.
Účinná pomoc pri výbere bežeckej, turistickej a voľnočasovej obuvi.
VEREDAsport - odborná diagnostika a výber bežeckých topánok v Považskej Bystrici.
Predstavujeme Dynafit Ultra 100 V3 – tlmenú a stabilnú trailovú bežeckú obuv na dlhé trasy a ultra trail. Vyskúšajte ju vo VEREDAsport v Považskej Bystrici.
Dynafit Trail je univerzálna gravel bežecká topánka na zmiešané povrchy – asfalt, šotolinu, poľné cesty, lesné chodníky a ľahký trail. Vo VEREDAsport v Považskej Bystrici vám poradíme, pre koho je vhodná a môžete si ju otestovať aj na bežiacom páse.
Vo VEREDAsport v Považskej Bystrici nájdete značku Dynafit: trailovú bežeckú obuv, funkčný textil na beh a skialp, skialpové lyže, lyžiarky, pásy aj kompletné sety. Poradíme vám odborne, ľudsky a podľa reálneho použitia.
Vo VEREDAsport v Považskej Bystrici nájdete bežeckú obuv New Balance s odborným poradenstvom, možnosťou testovania na bežiacom páse a individuálnym prístupom. Poradíme vám s výberom modelov New Balance na cestný beh, objemové tréningy, rýchle behy aj stabilitu.
Vo VEREDAsport v Považskej Bystrici nájdete trailovú obuv Altra s odborným poradenstvom. Altra je známa širokou špičkou, prirodzenejším pohybom, nulovým dropom a využitím na trailový beh, turistiku, backpacking, trekking aj diaľkové pochody.
Vo VEREDAsport nájdete značku TOPO Athletic – obuv na cestný beh, trail, turistiku, diaľkové pochody, backpacking a trekking. Poradíme vám odborne, ľudsky a podľa reálneho použitia.
Vo VEREDAsport v Považskej Bystrici nájdete cestnú bežeckú obuv Brooks s odborným poradenstvom, individuálnym prístupom a možnosťou testovania na bežiacom páse. Poradíme vám s výberom modelov Brooks Ghost, Brooks Glycerin, Brooks Adrenaline GTS a ďalšie.
Salewa vo VEREDAsport: turistická obuv, speed hiking topánky, via ferrata vybavenie a horská výbava pre ľudí, ktorí sa radi hýbu v prírode. Príďte si vybrať s odborným poradenstvom do Považskej Bystrice.
Vo VEREDAsport v Považskej Bystrici nájdete cestné bežecké modely Under Armour UA Velocity Distance, Velocity Speed a Velocity Pace. Pomôžeme vám vybrať správnu obuv na každodenný beh, tempo aj dlhšie tréningy s odborným poradenstvom a možnosťou testovania na bežiacom páse.
New Balance 1080 V15 prichádza ako prémiová cestná bežecká obuv na pohodlné každodenné behy, dlhé tréningy a komfortné kilometre. Príďte si ju vyskúšať do VEREDAsport v Považskej Bystrici.
New Balance FuelCell Rebel V5 prichádza ako ľahká a svižná cestná bežecká obuv na každodenný tréning, tempové behy a rýchlejšie kilometre. Príďte si ju vyskúšať do VEREDAsport v Považskej Bystrici.
New Balance Fresh Foam X 860 V15 prichádza ako stabilná cestná bežecká obuv pre bežcov, ktorí potrebujú viac istoty, opory a vedenia kroku. Príďte si ju vyskúšať do VEREDAsport v Považskej Bystrici.
New Balance Fresh Foam X More V6 je maximálne tlmená cestná bežecká obuv pre bežcov a ľudí, ktorí chcú veľa komfortu, mäkký došľap a ochranu nôh na asfalte, pri chôdzi aj dlhom dni na nohách. Príďte si ju vyskúšať do VEREDAsport v Považskej Bystrici.
New Balance Fresh Foam X Hierro V9 je pohodlná trailová bežecká obuv na dlhšie výbehy, lesné cesty, štrk, ľahší horský terén aj rýchlu turistiku. Príďte si ju vyskúšať do VEREDAsport v Považskej Bystrici.
New Balance FuelCell Rebel Trail je svižná trailová bežecká obuv pre bežcov, ktorí chcú dynamiku cestného modelu Rebel, ale s trailovým gripom Vibram® Megagrip. Príďte si ju vyskúšať do VEREDAsport v Považskej Bystrici.
Altra Lone Peak 9+ nie je len trailová bežecká topánka. Je to legenda medzi turistami, cestovateľmi, diaľkovými chodcami a ľuďmi, ktorí chcú prirodzenejší pohyb, priestor pre prsty a istotu v teréne.
Altra Timp 6 je trailová obuv pre ľudí, ktorí chcú viac tlmenia než pri Lone Peak, nižšiu hmotnosť a svižnejší pocit než pri Olympus a stále prirodzený Altra charakter s nulovým dropom.