História značky Fischer sa začína v roku 1924 keď si Josef Fischer založil vlastnú živnosť so zameraním na výrobu drevených vozíkov a sánok. 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt fischer ski history

V skromnej stodole v meste Ried a s požičanými peniazmi začína Josef svoj sen. V roku 1925 produkuje svoje prvé lyže Fischer a tie predáva Pánovi Klimeschovi. Tieto prvé Fischerky merali 220 cm. Firma sa postupne začína orientovať hlavne na výrobu lyží, keď v roku 1932 predáva už cez 10.000 párov lyží ročne. Technológia výroby lyží tej doby spočívala v starostlivo vybranom kuse dreva z ktorého sa vyrába každý pár lyže aby boli zaručené rovnaké vlastnosti jednotlivých párov. S vrstvenou technológiou materiálov prichádza fischer až po roku 1940 a práve tu zaznamenáva výrazný posun. 


Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt fischer ski history

Rok 1959 je pre značku Fischer dramatický, keď zomiera zakladatel Josef Fischer senior. Vedenia spoločnosti sa ujíma jeho syn Josef Fischer junior. Ten reorganizuje spoločnosť a zavádza inovatívne riešenia a myšlienky vo výrobe a predaji. Pod jeho vedením sa spoločnosť Fischer stáva najmodernejšou a najväčšou fabrikou na výrobu lyží na svete. 

Nasledujúce 70. a 80. roky sú rokmi neustáleho rastu. V roku 1964 vyhráva Egon Zimmermann olympíjské zlato na lyžiach Fischer, čo výrazne prispelo k ďalšiemu rastu firmy. Následne v roku 1971 začína s produkciou bežiek a taktiež zakrátko získava dominantný podiel na tomto trhu. 
V roku 1974 sa stáva akciouvou spoločnosťou a prebiehajú fúzie so značkami Loffler, Kästle a Dynafit.

 

Fischer sa pre vývoji lyží výrazne presadil na scéne kompozitných materiálov a stáva sa dodávateľom vlastných technológií pre iné odvetvia. Neskôr zakladá fabriku na Ukraine v Mukacheve.

Ich technológie sa začínajú používať aj v športoch ako sú napríklad tennis. Tým si značka upevňuje postavenie na športovom trhu. Po roku 2000  začína fischer vyrábať okrem lyží a bežiek aj lyžiarky a viazania. 

Súvisiaci obrázokVýsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt kuzminova

 

Doručenie tovaru až k Vám domov
Overený obchod na Heureka.sk
Rýchle doručenie
Garancia najnižších cien