| Kategória: Skialp

Ortovox - nová značka v ponuke


1980 - VZNIK ORTOVOXU

V tomto roku dvaja páni, Gerald Kampel a Jürgen Wegner vyvinuli prvý dvojfrekvenčný transceiver ORTOVOX F2 na vyhľadávanie obetí v lavínach. Dovtedy by všetky používané lavínové transceivery vysielali a prijímali na rôznych frekvenciách (2, 275 kHz a 457 kHz). To by často viedlo k smrteľným lavínovým nehodám, keď by sa obete nedali nájsť dostatočne rýchlo kvôli rozdielom vo frekvencii. Ortovox F2 dokáže vysielať a prijímať na oboch frekvenciách a je prijímaný s nadšením. Za 2 roky sa stal Ortovox jednotkou na trhu.

 1985 - 1. PRÁŠKOVÝ BATOH K legendárnej F2 pribúda prachový batoh ORTOVOX a lavínová lopatka ORTOVOX. Aj dnes – po viac ako 20 rokoch – sa výrobky z tej doby stále používajú a ukazujú výnimočnú kvalitu, z ktorej sú vyrobené. 

1988 - Chôdza VLNA ORTOVOX vyvíja sofistikovanú športovú módu vyrobenú z vlny Walk. Cestovné bundy a svetre, čiapky, gamaše, rukavice a ponožky sú vyrobené zo 100% ovčej vlny Walk a v porovnaní so syntetickými vláknami poskytujú „prirodzené“ výhody. 

1989 - ORTOVOX F1 Prináša predstavenie úplne nového typu lavínového transceiveru. ORTOVOX F1 Classic s flexibilným systémom pásov, integrovanými reproduktormi a voliteľným slúchadlom je na svete. 

1990 - ORTOVOX F1 PLUS Názov spoločnosti sa mení na ORTOVOX Sportartikel GmBH.
Predstavujeme ORTOVOX F1 plus, prvý lavínový transceiver s LED technikou. Prídavné LED svetlo a možnosť hľadania priateľov, ako aj strateného zariadenia sú výrazným vývojom na trhu transceiverov. 

1993 - VLNENÉ RÚNO Do sortimentu pribúdajú prvé svetre, čiapky a čelenky z príjemného vlneného rúna. Mäkký vlnený fleece je super ľahký, pohodlný na nosenie a vďaka integrovanému SUPERWASH sa ľahko udržiava. 

1994 - ORTOVOX F1 FOCUS Predstavuje sa legendárne zameranie F1. Prekonáva všetky predajné rekordy a stáva sa najpredávanejším lavínovým transceiverom na svete. Myšlienka: Uľahčiť vyhľadávanie zavedením šípky zloženej z troch farieb semaforu. Táto vizuálna pomôcka pri pátraní výrazne pomáha „rýchlejšie a jednoduchšie nájsť obeť“. 

1995 - FUNKČNÉ PRÁDLO Uvádza sa prvá funkčná bielizeň z vlny Merino: Košele, nohavice a topy s golierom pre alpské lyžovanie, skialpinizmus a horskú chôdzu znamenajú, že potreba často meniť základné vrstvy sa stala minulosťou. 

1996 - ORTOVOX X-LIGHT ORTOVOX začína spolupracovať s extrémnym horolezcom Hansom Kammerlanderom a spoločne vyvíjajú model ruksaku ORTOVOX „X-light“. Vyrobený z kombinácie Ripstop Cordura a Powernet Thermolight, je extrémne pevný, ale veľmi ľahký, váži len 380 g.

1998 - ORTOVOX M1  – „zrodila sa hviezda“! Je to rok narodenia prvého plne kompatibilného, ​​digitálno-analógového lavínového transceiveru. Symbol "m" znamená ovládanie ponuky. 1999 | ORTOVOX M2 Vývoj je rýchly – ORTOVOX m2 je ešte rýchlejší. „THE“ lavínový transceiver s najrýchlejšou metódou prepínania z režimu odosielania do režimu vyhľadávania. Vyznačuje sa tiež jedinečným inovatívnym systémom pásov a funkciou spoľahlivo lokalizovať niekoľko obetí. Až do uvedenia m2 nebol žiadny iný lavínový transceiver ORTOVOX vyhlásený za víťaza v toľkých testoch na celom svete. 

2001 - 20 ROKOV ORTOVOXU m2 EXCLUSIVE EDITION je vyvinutá ako „darček k narodeninám“ na oslavu 20. výročia ORTOVOX. Plne kompatibilný digitálny a analógový lavínový transceiver z najnovšej generácie zariadení v exkluzívnom priehľadnom modrom prevedení.

2002 - ORTOVOX X1 ORTOVOX uvádza na trh svoj prvý digitálny lavínový transceiver s priamym zobrazením smeru. Pomocou dvoch antén x1 automaticky reguluje hlasitosť príjmu od prvého príjmu až po presné určenie. x1 sa môže pochváliť pôsobivou jednoduchosťou použitia, neprekonateľným dosahom (až 70 m), vysokou presnosťou a plne automatickým vyhľadávacím systémom. Vyhľadávanie viacerých signálov je automatické. Pre freeriderov vyvíjame špeciálnu líniu batohov „POWDER PERFORMANCE“, ktorá spája trendy dizajn s funkciou. Prémiový model TOP RIDER je vybavený špeciálnymi chrbtovými chráničmi na ochranu chrbtice a poskytuje priestor pre koordinovanú bezpečnostnú výbavu.
2003 - ORTOVOX NETWOOL LIGHT Vďaka obrovskému úspechu modelu TOP RIDER pribúdajú do radu ďalšie veľkosti. Od jesene 2003 je tento freeridový batoh dostupný v troch veľkostiach chrbta, aby sa zaistilo, že padne ako druhá koža aj pre ženy. Prídavný mikroprocesor vo verzii 2003 ORTOVOX x1 umožňuje rýchlejšie zobrazovanie. „Netwool light“ je názov novej rady spodnej bielizne zo 100% merino vlny. Tento spôsob spracovania merino vlny, vyvinutý spoločnosťou Ortovox, oživuje trh so spodnou bielizňou.

2004 - RÁM O-FLEX Okrem piatich batohov POWDER PERFORMANCE LINE sú vyvinuté dve úplne nové rady batohov. Spolupráca so športovými ortopédmi vedie k novému chrbtovému a nosnému systému „O-Flex-Frame“, ktorý zaručuje optimálne prispôsobenie a minimalizuje námahu. Funkčné prádlo zo 100% merino vlny stanovuje nové štandardy. Ešte jemnejšia merino vlna a tenšia priadza umožňujú ľahšiu kvalitu, ktorá zaisťuje lepšiu pohodu v zime aj v lete. Tento komfort je podčiarknutý sviežimi farbami. Ines Papert vyhráva Svetový pohár v lezení na ľade už tretíkrát za sebou, nosí merino funkčné prádlo ORTOVOX, ktoré je dostupné v štyroch rôznych kvalitách a v špeciálnych strihoch pre mužov a ženy.

2005 - 25 ROKOV ORTOVOXU ORTOVOX má 25! Nové logo dáva jasne najavo, že ORTOVOX nie je ani zďaleka zastaraný. ORTOVOX predstavuje produkty, ktoré zaisťujú väčšiu bezpečnosť a zábavu pri pohybových aktivitách v prírode. Smer je jasný: Udržať si pozíciu svetového lídra na trhu s lavínovými bezpečnostnými zariadeniami a rozširovať segmenty batohov a oblečenia. S ORTOVOX-om sa môžete tešiť na ďalších 25 rokov.

2007 - ORTOVOX S1 Predstavením S1, vôbec prvého senzorom riadeného lavínového vysielača na svete, sa spoločnosti ORTOVOX podarilo dosiahnuť ďalší míľnik v oblasti bezpečnostných produktov. Nová lopata Grizzly pomáha rýchlejšie a bezpečnejšie odhaľovať obete lavín. Freeride batoh z rady Powder Performance zaujme optimálnym strihom a TÜV schváleným SPS chráničom chrbta. Okrem týchto veľkolepých noviniek produktov bola v októbri 2007 spustená nová internetová stránka (www.ortovox.com). Tu nájdete všetky relevantné informácie o produktoch a množstvo užitočných tipov na tému bezpečnosti v metrovom snehu a na nedotknutom strmé svahy.

2008 - AKADÉMIA BEZPEČNOSTI ORTOVOX sa od svojho založenia venuje OCHRANE. Ovplyvnená alpským pôvodom spoločnosti vyvíja núdzové produkty. Ale okrem správnej výbavy je znalosť nebezpečenstiev rozhodujúca pre zníženie rizika. Preto v roku 2008 ORTOVOX v spolupráci s horskými vodcami a odborníkmi založil lavínové kurzy SAFETY ACADEMY pre začiatočníkov a pokročilých horolezcov. Kurzy vedú najrenomovanejší horskí vodcovia ORTOVOX v celom alpskom regióne s využitím najmodernejších školiacich materiálov a produktov.

2009 - MERINO COMPETITION LINE Uvedením radu Merino Competition umožňuje ORTOVOX vysokovýkonný šport po celý rok. Technológia kruhového pletenia pomáha vytvárať anatomický strih, ktorý zaručuje maximálne využitie svalovej sily. Revolučná funkčná bielizeň je začiatkom roka ocenená Európskou lyžiarskou cenou za oblečenie na ISPO 09 a následne v lete Outdoor Industry Award 09. Vývoj Merino 320, najteplejšej merino línie všetkých čias, dopĺňa sortiment. Výrobky vyrobené z obojstranného fleecu so strečovými vložkami zaručujú teplo a neobmedzenú voľnosť pohybu v ľadových dňoch!
2010 - ORTOVOX 3+V zimnej sezóne 2010/11 sme urobili revolúciu! Nový lavínový transceiver 3+ po prvýkrát zlepšuje osobnú bezpečnosť používateľa. Integrovaná technológia Smart Antenna jednoducho eliminuje zlú orientáciu príjmu. Používateľa je ľahšie nájsť bez ohľadu na to, aké zariadenie sa používa na vyhľadávanie! A my sme postavili svet merina na hlavu! Úplne prvýkrát predstavujeme kompletnú kolekciu vrchného oblečenia. Vnútro nových hardshellov a softshellov je vyrobené s použitím najjemnejšej merino vlny, ktorá výrazne podporuje funkčnosť vonkajšieho materiálu. Mikroklíma pokožky je neporovnateľná!

2011 - SWISSWOOL A NOVÝ S1+ LAVÍNOVÝ VYSIELAČ Dôležitý rok v histórii spoločnosti. ORTOVOX sa na ISPO 2011 prezentuje v typicky inovatívnej forme. Predstavuje sa nové profesionálne zariadenie S1+. Revolučná technológia Smart-Antenna sa teraz používa aj v tomto novom špičkovom zariadení. Ostatných nielen ľahšie nájdete, ale aj ľahšie nájdete. S1+ sa prvýkrát objaví v obchodoch na jeseň 2011. V segmente športového oblečenia ORTOVOX vyvíja absolútnu novinku ako tretiu vrstvu. Izolácia SWISSWOOL získala ocenenie ISPO za svoju funkčnosť, dizajn a koncepciu udržateľnosti. Hrejivá švajčiarska vlna je všitá do izolačných komôr vo vnútri bundy. Materiálová zmes nylonu micro ripstop a vlny robí z tohto produktu, ktorý je kompletne vyrobený v Európe, vysoko funkčný must have. Jedna éra sa končí a začína nová cesta. Zakladateľ spoločnosti Gerald Kampel odchádza zo spoločnosti do dôchodku. ORTOVOX preberá medzinárodne úspešná skupina Schwan-STABILO. ORTOVOX sa tak pripája k Deuter Sport GmbH & Co. KG ako druhá spoločnosť v divízii Outdoor skupiny.

2012 - MERINO COOL S TENCEL ORTOVOX ešte viac vylepšuje kombináciu vlny a leta Značka predstavuje MERINO COOL, novú a inovatívnu kombináciu materiálov pre letné športy, ktorá sa prispôsobuje potrebám nositeľa pri vysokých teplotách. Najjemnejšia merino vlna je kombinovaná s TENCEL™, prírodným eukalyptovým dreveným vláknom. Vďaka vlastnostiam vlákien má TENCEL™ nielen chladiaci účinok, ale tiež dosahuje vysoké skóre z hľadiska udržateľnosti. Viac informácií o Merino Cool nájdete v ORTOVOX Fiber World. 

2013 - MERINO GUARDIAN SHELL ORTOVOX definuje novú úroveň pohodlia na trhu s tvrdými škrupinami s MERINO GUARDIAN SHELL. Prvá 3-vrstvová bunda, ktorej vnútro je kompletne podšitá merino vlnou, je absolútnou svetovou novinkou a prináša optimálny komfort a funkčnosť až po vonkajšiu vrstvu oblečenia. V roku 2013 ORTOVOX podčiarkuje svoju odbornosť v oblasti bezpečnosti tým, že dopĺňa svoj sortiment pre nadšencov zimných športov, ktorí sú doma mimo zjazdoviek s vlastnými lavínovými batohmi. ORTOVOX predstavuje prvú kolekciu vlastných lavínových batohov, ktoré sú vybavené technológiou ABS a odnímateľným systémom airbagov (jednotka M.A.S.S.), poskytujúcich nielen veľmi vysoký stupeň bezpečnosti a komfortu, ale aj maximálnu flexibilitu.

2014 - ROCK'N'WOOL Pred štvrťstoročím použil ORTOVOX po prvýkrát vo svojej kolekcii oblečenia plstenú ovčiu vlnu. O mnoho generácií vývoja neskôr sa v súčasnosti používajú a kombinujú typy vlny ako švajčiarska vlna (SWISSWOOL) a superjemná merino vlna z prírodného raja Tasmánie a kombinujú sa s rôznymi inými inovatívnymi materiálmi. Za 25 rokov sa tak vyvinul systém komfortu nosenia, ktorý bol optimalizovaný z hľadiska funkčnosti a pohodlia v každej vrstve. Na jeseň 2014, na oslavu tohto jubilea, ORTOVOX uvádza na trh limitovanú edíciu pravdepodobne najšialenejšieho tovaru v histórii našej spoločnosti. ROCK’N’WOOL OVERALL LTD. 2015 | LETNÁ KOLEKCIA ORTOVOX Je to úplne prvá letná kolekcia ORTOVOX! Od horolezectva cez alpské lezenie až po vysokohorské túry – ORTOVOX teraz vyvíja oblečenie a bezpečnostné produkty na leto medzi drsnými skalami. Rovnako ako v zime, každý kus oblečenia v letnej rade ORTOVOX využíva vlnu a kombinuje ju s inteligentnými high-tech vláknami vybranými pre konkrétny účel produktu. Pre zvýšenú ochranu v skalnatom teréne sa používajú silné vlákna Cordura® alebo chladivé priadze TENCEL®. A všetko je to aj o ochrane, pokiaľ ide o hardvér: či už ide o produkty prvej pomoci, bivi tašky alebo reflektory Recco na našich horolezeckých batohoch.

2016 - CHRBTOVÝ SYSTÉM SWISSWO OLORTOVOX PEAK znamená plne vybavené vysokohorské turistické batohy. Chrbtový systém SWISSWOOL vyrobený z lisovanej švajčiarskej vlny je jedinečný. Rovnako ako v prípade oblečenia, horolezci ťažia z dokonalého riadenia vlhkosti a mikroklímy vlny, vďaka čomu sa na chrbte cíti pohodlne a sucho. Okrem inovatívneho chrbtového systému ponúka PEAK všetko, čo by ste mohli potrebovať 365 dní v roku na zaľadnenom teréne – od zapínania na mačky až po zapínanie núdzového vybavenia.

2016 - SYSTÉM AIRBAGU AVABAG. AVABAG – ultraľahký airbagový systém ORTOVOX Ultra ľahký, super kompaktný, navrhnutý pre najjednoduchšie ovládanie. S hmotnosťou len 690 g* spĺňa ORTOVOX požiadavky všetkých hmotnostne orientovaných nadšencov zimných športov, pre ktorých je dôležitý vysoký stupeň bezpečnosti. Kazeta vyvinutá ORTOVOXom spolu so sprievodnými skialpinistickými a freeriderovými batohmi získala ocenenie „Produkt roka“ na ISPO. Konečne umožňuje lyžiarskym turistom nosiť airbag bezpečnejšie a pritom stále pri nízkej hmotnosti.*V priebehu výroby môže dôjsť k výkyvom hmotnosti +/- 4 %.

Doručenie tovaru až k Vám domov
Overený obchod na Heureka.sk
Rýchle doručenie
Garancia najnižších cien