Výťažok - Marek Jurkovič

Výťažok VEREDA night run 2023. 7,- z každého štartovného hlavného nočného behu. 
registracny link: https://www.veredasport.sk/vereda-sport-vereda-night-run-registracia-5-vnr-2023

Musím rehabilitovať, pretože ma môj syn potrebuje

  

Volám sa Marek Jurkovič a žijem v Považskej Bystrici. Mal som 37 rokov, keď sa mi stal vážny úraz. V auguste 2019 sme sa s mojim 10-ročným synom, o ktorého sa starám ako samoživiteľ, vybrali na dovolenku do Čiernej Hory. Pri nešťastnom skoku do mora som si zlomil krčnú chrbticu. Previezli ma do nemocnice v Podgorici, kde mi urobili CT vyšetrenie. Po konzultácii lekárov sa ma rozhodli transportovať na Slovensko, pretože vzhľadom na závažnosť môjho poranenia nemali chirurga, ktorý by ma operoval. Trvalo dlhých 5 dní, kým ma transportovali späť na Slovensko. Nastal opuch poranenia, ktorý sa skomplikoval silným zápalom pľúc. Nakoniec ma operovali v žilinskej nemocnici na neurochirurgii. Tam mi menili krčný stavec C5. Tri dni po operácii ma previezli na ARO v Považskej Bystrici, kde som bol dva a pol mesiaca v intenzívnej starostlivosti. Tu som sa musel naučiť samostatne dýchať, keďže som mal zavedenú tracheostómiu a dýchal som pomocou pľúcnej ventilácie. Veľká vďaka patrí personálu oddelenia.

Odtiaľ ma premiestnili na neurologické oddelenie, kde sa o mňa príkladne starali až do schválenia mojej liečby poisťovňou v Národnom rehabilitačnom centre v Kováčovej. S liečbou som začal začiatkom decembra. Už v rámci jedného týždňa ma dokázali posadiť na invalidný vozík a v priebehu celej doby rehabilitácie so mnou cvičili a rozhýbavali ma. Po absolvovaní rehabilitácie v NRC som vedel sedieť, pomaly sa presunúť vozíkom a ako-tak si pomôcť rukami, či už pri čistení zubov, holení alebo jedení.

Momentálne žijem u svojich rodičov spolu so synom, keďže som odkázaný na ich každodennú pomoc. Snažím sa čo najviac cvičiť – samostatne aj za pomoci súkromných fyzioterapeutov.

Ďalej navštevujem rôzne súkromné rehabilitačné centrá a posilňovne, aby sa môj zdravotný stav čo najviac zlepšil a aby som napredoval. Chcem docieliť aspoň taký stav, aby som bol čo najviac sebestačný, odbremenil tým aj rodičov a aby som sa mohol opäť v čo najväčšej miere podieľať na výchove syna. Bude to ešte dlhá a náročná cesta, ale verím, že sa to dá. K tomuto však potrebujem finančnú pomoc, pretože súkromné cvičenia a rehabilitácie sú finančne veľmi náročné.
Chcel by som touto cestou poprosiť ľudí, ktorí môžu prispieť, o finančnú pomoc na moje ďalšie liečenia a cvičenia.

Ľutujeme, táto kategória je momentálne ešte prázdna! Pracujeme na nej.
Doručenie tovaru až k Vám domov
Overený obchod na Heureka.sk
Rýchle doručenie
Garancia najnižších cien