| Kategória: Beh

ALTRA - nová bežecká značka v ponuke


Altra je americká značka bežeckých a outdoorových topánok, ktorá bola založená v roku 2009. Vyrába bežecké topánky s dôrazom na to, aby ste mohli behať zdravo a dlho. Altra myslí na pohodlie chodidiel, ochranu kĺbov a pritom si zachováva skvelé závodné predpoklady!

Vlastnosti topánok Altra, ktoré túto značku robia odlišnou:

Široká špička:
Každý model topánok Altra má patentovanú širokú špičku vytvarovanú podľa toho, ako skutočne vyzerá ľudská noha. Tým sa zásadne líši od bežných bežeckých topánok. Široká špička je zásadná, pretože len tak môžu prsty a najmä palec zdravo a efektívne pri behu pracovať.

Nulový drop:
Rozdiel medzi výškou päty a špičky je rovný nule. Pätu aj špičku máte v rovnakej rovine, tak ako by to malo byť. Tým pádom sú vaše achilovky a nadväzne na nej ďalšie šľachy a svaly plne využité. Väčšina bežeckých topánok má podpätky, tj. pätu vyššie než špičku, čo vám krátkodobo pomôže, ale dlhodobo tým achilovky ochabuje a spôsobuje to zranenie.

História značky ALTRA

     - spoluzakladatelia Altry Brian Beckstead a Golden Harper sa stretli počas svojho druhého ročníka na strednej škole Orem v Utahu - samozrejme na svojom prvom bežeckom kurze a odtiaľ sa to rozbehlo. Doslova aj obrazne.

" Behali sme cross-country a track, tvrdo sme trénovali. Pracovali sme v bežeckom obchode a tak sme sa stali absolútnymi nadšencami do topánok. "

Brian Beckstead,
spoluzakladateľ Altra Running

     - pokiaľ ide o obuv, v rodine Harperovcov sa šíri inovatívne myslenie. Harper si všimol, že krok a chôdza bosých bežcov sa zmenila, keď bežci nosili tradičné bežecké topánky. Mal podozrenie, že výška päty väčšiny bežeckých topánok je príliš vysoká v porovnaní s výškou strednej časti chodidla alebo špičky. V tom čase Harper pracoval v otcovom obchode s obuvou s názvom „Runner's Corner“ v Oreme v Utahu. Začal upravovať tradičné bežecké topánky tak, že ich rozrezal, odstránil vypchávky z päty aby vyvážil rozdiel medzi pätou a špičkou a potom použil hriankovač a s lepidlom zlepil topánky späť k sebe. Výsledok bol však prekvapivý - Harper mal prvýkrát v živote obutú bežeckú topánku z ktorej mal pocit, že mu pri behu neprekáža.

     - Harper najal miestnych bežcov a zamestnancov obchodu, aby otestovali prototyp topánok, ktorých päta a predná časť chodidla sú v rovnakej vzdialenosti od zeme. Ukázalo sa, že dizajn umožňuje prirodzenejší zážitok z behu, kde sú kroky v strednej časti a prednej časti chodidla namiesto bežnejšieho úderu na päty. Harper nazval tento dizajn "Zero Drop". Názov odkazuje na nedostatok výškového rozdielu medzi pätou a špičkou topánky.

     - Povesť o týchto topánkach sa rozšírila medzi miestnou bežeckou komunitou a Harper ich začal predávať z obchodu svojho otca. Poveril miestneho obuvníka, aby vyrobil 1000 párov, no čoskoro sa vypredali. Po tom, čo Harper nezaujal etablované obuvnícke spoločnosti, vzal nápad na topánku investorom a bývalým dizajnérom NIKE. Obuv rýchlo prešla z prevádzky otca na etablovanú značku s medzinárodnou výrobou.

     - Harper zvolil názov „Altra“ na základe latinského slova „altera“, čo znamená „opraviť alebo opraviť niečo, čo je pokazené“. Altra prvýkrát vstúpila na severoamerický trh v roku 2011 a vyhrala cenu časopisu Runner´s World Magazine za rok 2012 Editor's Choice Best Debut. Do septembra 2013 dosahovala spoločnosť Altra Footwear 300% ročný rast a otvárala sa na 25 až 30 nových trhoch.

     - Každý rok od roku 2011 Altra Running zdvojnásobila svoje tržby a viac ako 1 500 maloobchodníkov teraz predáva jej topánky so špičkou v tvare chodidla s nulovým poklesom.

Doručenie tovaru až k Vám domov
Overený obchod na Heureka.sk
Rýchle doručenie
Garancia najnižších cien