| Kategória: Beh

HOKA SPEEDGOAT 5 VS SPEEDGOAT 4


 

 Vlajková teniska od HOKY sa dočkala svojej novej verzie. Pripravili sme pre Vás krátke porovnanie modelu HOKA SPEEDGOAT 5 a 4.

 Váha modelu SPEEDGOAT 5 pri veľkosti UK 8 je 291g, čo je zníženie hmotnosti o 15g oproti predošlej generácií SPEEDGOAT 4. Drop tohto modelu (rozdiel medzi pätou a špičkou) ako je už u HOKY známe nie je vôbec vysoký a to iba 4 mm, čo je pre človeka prirodzený náklon.

 Tlmenie je vysoké nakoľko je obuv určená na dlhé vzdialenosti a ultra behy. Všeobecne si značka HOKA zakladá na vyššom tlmení a komfortnom nosení. V medzipodrážke je použitá pena CMEVA, jedná sa o EVA penu, ktorú HOKA využíva a vylepšuje. Výsledkom toho sa znížila celková hmotnosť topánky. Tvar prednej časti topánky je pre chodidlo stredne široká, preto sedí väčšine bežcom.

 Podošva Vibram Megagrip v novom modeli SPEEDGOAT 5 je vylepšená o extra bočné trakčné výstupky okolo každého gripu. Zabezpečuje to ešte lepšiu trakciu v náročnom teréne. Dopadová časť v prednej časti podošvy je rozšírená, tým pádom aj dopad na špičku je stabilný a kontrolovaný.

 Ďalšia zmena nastala vo zvršku, kde v modeli SPEEDGOAT 5 je použitý nový dvojvrstvový pletený úplet, ktorý je veľmi komfortný, prispôsobivý nohe, nikde netlačí a pohodlie je o poznanie vyššie oproti predošlej generácií. V prednej časti je použitá jemná okopová guma.
Zmenený je taktiež jazyk, ktorý je tenší, rozšírený a dobre sa prispôsobí chodidlu. Taktiež je jazyk dierkovaný na viacerých miestach, čo zabezpečuje lepšiu cirkuláciu vzduchu a zabraňuje nadmernému poteniu chodidla. Šnurovanie je podobné ako pri predošlej generácií, v prípade potreby extra zafixovania chodidla je možné použiť poslednú dierku na zvršku.
Vnútorné polstrovanie topánky je hrubšie a mäkšie, najmä v zadnej pätovej časti aby nohy aj po dlhých kilometroch mali komfort a pohodlie. Zmena nastala aj v zadnej časti zvršku, kde je použitá vyvýšená achillova časť, ktorá je mäkká a poskytuje dodatočný komfort pri behu ale aj pri nazúvaní / vyzúvaní.

 Keby sme to mali zhrnúť, HOKA opäť posunula model SPEEDGOAT o kúsok vyššie. Zmeny, ktoré nastali oproti predošlej generácií sú výrazné. Jedná sa o veľmi dobre odtlmený a komfortný model, ktorý dobre poslúži rekreačným bežcom, ťažším bežcom, bežcom po zrazeniach, prípadne problémoch s chrbtom / kĺbami / kolenami.
Je to obuv určená na stredne dlhé až dlhé behy, ultra behy do 100 km, ktorá je veľmi dobrou voľbou pre aktívnych bežcov, ktorí behajú závodne.

Model je dostupný v pánskom a dámskom prevedení vo viacerých farbách. Vyrába sa s GORE-TEX membránou a bez nej.

Doručenie tovaru až k Vám domov
Overený obchod na Heureka.sk
Rýchle doručenie
Garancia najnižších cien