| Kategória: turistická obuv

Obuv Salewa Ultra train review


Salewa je značka zameraná na aktívnejší pohyb v prírode, ferratové cesty, approach. Nezaostáva však ani v tvrdšej VHT obuvi. Nezanedbateľnú časť obuvi tejto značky však tovrí aj športovo elegantná obuv rady casual. Salewe však až do leta 2016 chýbala rada obuvi pre bežné nosenie športového typu, ľahké prechádzky v hore prípadne beh v hore. Tak sa zrodila Modelová rada Salewa MS Ultra train /pánske/ a Salewa WS Utra train /dámske/.

Uvedením tohoto modelu Salewa opäť rozširuje poftfólio obuvi. Pri vyvíjaní Ultra trainov si značka, tak ako vždy, dáva záležať na detailoch. Pri farbách nesklamala ani teraz. Do produkcie nakoniec zaradila aj konzervatívne farby no zvyšné modely sú odvážne. 

Topánka má stredne široké kopyto, čo znamená, že nieje problém použiť ju aj na dlhšie túry prípadne celodenné využitie. Pre sezónu 2016 sú k dispozícii v odvetranej verzii bez GoreTexu. 

Novinkou v Obuvi pri Salewe je podrážka. Pri tejto podrážke vsadila Salewa na spoluprácu s Michelinom. Cieľom tejto spolupráce bolo priniesť podrážku s dobrým gripom aj na vlhkom podklade. Maximálne komfortnú, pohodlnú a bezpečnú. Dezén podrážky je stredne vyšší a je konštruovaný tak aby zvádol a náročné výšľapy po nestabilnom prípadne rozmáčanom povrchu. Zmes ktorá je použitá na výrobu podrážky je navrhnutá s optimálnym pomerom tvrdosti tak, aby užívatelský komfort bol maximalizovaný. Teda ani tvrdá ani mäkká. Ak by ste čakali tvrdú podrážku, ako má obuv využiteľná na ferraty, boli by ste sklamaní. Maximálnu stabilitu pri chôdzi a behu zabezpečuje teda dezén podrážky, použitá zmes a aj samotné šnurovanie. Teda bez šnurovania. Jednoduchý systém rovnomerného doťahovania, ktorý sa len potiahne podľa potreby a zaistí poistkou. Samozrejmosťou je aj pri tomto modely systém spevnenia členku 3F, ktorý zabezpečuje stabilitu aj pri chôdzi v nerovnom teréne.

Je to jeden z najľahších modelov, ak nerátame model Lite train. Váži len 285 gramov.

Pánske modely sú k dispozícii v číslach od 6 až po 13 a to aj s polčíslami.

Dámske modely nájdete v číslach od 3 až po 9 taktiež aj s polčíslami.

Salewa ultra train sú komforné na nosenie. Určené pre širokú verejnosť či už na behanie, chôdzu dlhých trás, alebo ako bežné športové tenisky. 

Ak však hľadáte tvrdšiu topánku určenú do náročnejšieho terénu, tak odporúčame turistické topánky Salewa Firetail

Doručenie tovaru až k Vám domov
Výmena veľkosti objednaného tovaru ZADARMO
Garancia doručenia tovaru do 3 pracovných dní
Garancia najnižších cien